Elán 70 (2025)

Exkluzívne pre Slovensko
Pridaný termín

24.10.2025 Steel Aréna - Košice

Elán
Rock Symphony

Exkluzívne a jediné koncerty
Pridaný termín

29.9.2024 Tipos aréna - Bratislava

Pridaný termín

7.2.2025 O2 arena - Praha

Elán 70 pre Vaša...
Praha - Bratislava

Vypredané

20.9.2024 O2 arena - Praha

Vypredané

21.9.2024 O2 arena - Praha

Vypredané

27.9.2024 Tipos aréna - Bratislava

Vypredané

28.9.2024 Tipos aréna - Bratislava

ELÁN 70 Košice

Pridaný koncert

Koncert Košice
24.10.2025 - Steel Aréna

Elán po dlhých 7 rokoch zahrá v Košiciach. Líder skupiny Jožo Ráž na koncerte oslávi svoje narodeniny.

Je rozhodnuté – skupina Elán potvrdila svoj koncert v košickej Steel aréne. Termín zvolila viac ako vhodný, v deň koncertu, 24.októbra oslávi hlavná postava kapely Jožo Ráž narodeniny. Elán vystúpi s programom Elán 70 a jasným odkazom „Oslavy pokračujú“. Rozhodnutie vystúpiť v najväčšej hokejovej hale východného Slovenska padlo najmä preto, aby Elán uspokojil všetkých slovenských fanúšikov, ktorí si nestihli zakúpiť vstupenky na 3 po sebe idúce koncerty v Bratislave. Predpredaj odštartoval exkluzívne v sieti Ticketportal.sk

#

Jožo Ráž v rozhovore pre Elán

Trailer

Exkluzívny koncert

Koncert Bratislava
29.9.2024 - TIPOS Aréna
Zimný štadión Ondreja Nepelu

To tu ešte nebolo! Elán zahrá svoje hity prvýkrát so symfonickým orchestrom.

Najväčšie hity legendárnej hudobnej skupiny Elán s prvotriednym symfonickým telesom. Také spojenie zatiaľ žiadny fanúšik jednej z najslávnejšich československých kapiel nikdy nepočul. A to sa teraz zmení. Elán pridáva tretí koncert do najväčšej slovenskej haly a prvýkrát vo svojej kariére vystúpi so symfonickým orchestrom. Koncertným programom nazvaným ELÁN Rock Symphony ukončí 29.9.2024 tri za sebou idúce koncerty v Tipos aréne v Bratislave. Nedávno ohlásené dve koncertné vystúpenia v Bratislave a O2 aréne v Prahe kapela stihla vypredať v priebehu niekoľko týždňov. V momente keď vypredá aj ten tretí koncert stane sa prvou československou kapelou, ktorá trikrát za sebou zaplní najväčší hokejový štadión na Slovensku. Program ELÁN Rock Symphony sa uskutoční len jedenkrát a to exkluzívne v Bratislave.

#
Exkluzívny koncert

Koncert Praha
7.2.2025 - O2 Arena Praha

Elán pridáva tretí koncert do O2 arény. Prvýkrát pred českým publikom zahrá svoje hity so symfonickým orchestrom.

Najväčšie hity Elánu s popredným symfonickým telesom. Také spojenie zatiaľ žiadny fanúšik jednej z najslávnejších československých kapiel nikdy nepočul. To sa teraz mení. Elán pridáva tretí koncert do O2 arény a prvýkrát vo svojej kariére na ňom českému publiku zahrá so symfonickým orchestrom. Vystúpením nazvaným Elán Rock Symphony zakončí 7. 2. 2025 tri koncerty v najväčšej pražskej hale. Už skôr ohlásené dva halové koncerty v Bratislave a dva v O2 aréne v Prahe kapela stihla vypredať v priebehu niekoľkých týždňov. Pokiaľ vypredá aj dva aktuálne symfonické koncerty na rovnakých miestach, stane sa prvou československou kapelou, ktorá trikrát po sebe zaplní najväčšie hokejové štadióny v oboch krajinách.

#

Zahráme na počesť Vaša Patejdla.

Jedna z najpopulárnejších československých hudobných skupin Elán vypredala dve najväčšie haly v bývalom Československu za rekordne krátku dobu. Obidva koncerty sú pritom až na jeseň budúceho roku. Kapela okolo frontmana Joža Ráža sa však z úspechu príliš neradovala, pretože ju zasiahla smutná správa o odchode spoluhráča, kamaráta a zakladateľa kapely Vaša Patejdla. Na jeho počesť sa Elán do oboch hál vráti ešte raz s programom nazvaným Pre Vaša. Na pridaných koncertoch fanúšikovia uvidia Elán vo svojej čistej rockovej podobe. Kapela sa na pódiu vráti do obdobia v osemdesiatych rokoch. Vtedy hrala už bez dychov a venovala sa skôr rockovejšej muzike. Zaznejú aj skladby z albumov kedy Vašo nebol členom Elánu a venoval sa svojej sólovej dráhe.

Vypredané

Koncert Praha
21.9.2024 - O2 Arena

Pridaná druhá O2 arena na počesť Vaša Patejdla je práve v predaji.

“Ďakujeme všetkým za prejavenú sústrasť a slová podpory v súvislosti s úmrtím nášho Vaša. S ním odišiel kus Elánu, ale v Eláne s nami navždy zostane aj veľký kus jeho výnimočnej osobnosti. Čo sme Vašovi pred smrťou sľúbili, to aj dodržíme, preto oznamujeme dva koncerty na jeho počesť,“ hovorí spevák Jožo Ráž, ktorý na koncerte zároveň oslávi svoje sedemdesiate narodeniny. Pôvodný plán bol taký, že to bude narodeninový koncert aj pre rovnako starého Vaša Patejdla.

Vypredané

Koncert Bratislava
28.9.2024 - TIPOS Aréna
Zimný štadión Ondreja Nepelu

Pridaný druhý koncert v Bratislave je práve v predaji.

„Vašo nám v posledných mesiacoch hovorieval, že poriadna oslava musí trvať minimálne dva dni a sedemdesiatku človek oslavuje len raz v živote. Takže obidva pridané dni budeme hrať pre neho,“ dopĺňa gitarista Jano Baláž s tým, že kapela neplánuje koncerty v ďalších mestách či hranie na festivaloch. „Fanúšikovia nám píšu, či prídeme do Brna alebo Košíc. My im odpovedáme, že tentokrát musia oni za nami do Prahy alebo Bratislavy“.

Vypredané

Koncert Praha
20.9.2024 - O2 Arena

Nečakaný návrat Elánu do najväčšej českej haly sa vypredal za rekordne krátku dobu.

Jedna z najpopulárnejších československých kapiel Elán, ktorá od roku 2018 naživo nevystupuje, odohrá v roku 2024 dva výnimočné halové koncerty v O2 aréne v Prahe a prvý koncert je do posledného miesta rok pred konaním vypredaný. Ďakujeme!

Vypredané

Koncert Bratislava
27.9.2024 - TIPOS Aréna
Zimný štadión Ondreja Nepelu

Prvý bratislavský koncert ohlásil vypredané, ďakujeme!

Elán naposledy koncertoval v roku 2018, kedy svoje veľkolepé československé halové a open air turné plné vizuálnych efektov a projekcií zakončoval vo vypredanej pražskej O2 aréne. Kapela sa vtedy rozrástla o dychovú sekciu, sláčiky a vokalistky. Jožo Ráž potom prehlásil, že chce skončiť na vrchole slávy, avšak pripustil, že by sa mohol s muzikantami ešte niekde výnimočne objaviť, pokiaľ k tomu bude naozaj výnimočný dôvod.

Vašo naposledy pre ELÁN

Zverejňujeme posledný autentický rozhovor s našim Vašom, ktorý pre vás natočil 28.3.2023 v rámci spoločného dňa fotenia pre dnes už vypredané koncerty Elán 70. Video rozhovor má 18 minút, je bez úprav, v pôvodnej podobe. Náš Vašo s nami naveky!

Galéria

Videogaléria

Partneri koncertov

Hlavní partneri

Mediálni partneri

Mediálna agentúra

Usporiadateľ